
Beste wijnvrienden en klanten.
Tot onze spijt kunnen we tijdelijk geen verkoop of proeverij houden in de kelder van het Kasteel.
Deze zullen voorlopig doorgaan op de Steenakker straat 77 in Leut / Maasmechelen
Vernieuwd WIJNTERRAS!!
Vanaf Woensdag 08/06/2022 kan het vernieuwde wijnterras in gebruik worden genomen.
Tijdens de eerste 3 dagen GRATIS één fles wijn van het huis bij aankoop van 2x 6 flessen naar
keuze .
Openingsuren zijn: iedere Woensdag van 13h30 tot 16h30
Donderdag van 17h00 tot 20h00
Zaterdag van 13h30 tot 16h30
Andere uren enkel op afspraak indien mogelijk .
Rondleidingen met of zonder huifwagen steeds op afspraak .
Tel: +32 473 844163 Jean
+32 476 769399 Rene
+32 474 647200 Paul
Tijdens de rondleidingen is bezoek aan onze wijnkelder op Kasteel Vilain XIIII weer mogelijk.
Proeverijen en degustaties gaan steeds door op het wijnterras.
Locatie van het wijnterras = Steenakkerstraat 77 te Leut/Maasmechelen.

!!Aanpassingen prijzen wegens hogere energie kosten!!
Beste wijnliefhebbers ,
Ook wij zien ons genoodzaakt vanaf de maand Mei 2022 onze prijzen voor de rondleidingen aan te passen door de hoge energie kosten.
Rondleiding met eigen vervoer naar de wijngaard Botseberg en bezoek cuverie (min. 4 personen) incl. 5 proevertjes + brood , waarvan 1 in de wijngaard = 18,00€/persoon
Kinderen tot 14jaar = 10,00€ incl. 1 frisdrank .
Rondleiding met huifkar naar de wijngaard De Botseberg en Mazenhoven + bezoek cuverie (min 10 personen) incl. 5 proevertjes + brood is 25,00€/pers.
Kinderen tot 14 jaar = 12,00€ incl. 1 frisdrank .
Bij aanvang is er voor iedere deelnemer een hangertje met wijnglas voorzien voor het eerste proevertje in de wijngaard ( deze kan men ook aankopen op einde van de rondleiding aan 2,50€/stuk) .
Prijs is 25,00€/pers.
Duurtijd is min. 2,5 uur .
Bezoek enkel aan cuverie + 5 proevertjes (geen aantal vereist) = 15,00€/pers.
Daar wij zeer flexibel zijn is alles bespreekbaar .
Steeds op afspraak via mail of tel :
J. Mostert +32.473.844163 R. Patris +32.476.769399 P. Kees +32.474.647200
Wijnbouw Vilain XIIII
Het pittoreske Maasdorpje Leut heeft niet alleen een prachtig kasteel. Het kan zich ook met trots een wijndorp noemen. De ondergrond blijkt de ideale terroir voor Limburgse kwaliteitswijn. Onder de naam Wijnbouw Kasteel Vilain XIII verbouwen Jean, René en Pol er een wijngaard van +/- 3 ha. Met zorg, liefde en passie worden er onder meer Chardonnay, Pinot Gris, Auxerrois, Pinot Noir en Acolon geteeld voor stille witte wijnen, rode wijnen en schuimwijn. De oevers van onze Maas bieden een warm microklimaat en een bodemsamenstelling die de wijnen een uniek karakter en een typische minerale, licht zurige toets geven.
Wijnbouw Vilain XIIII te zien bij Langs de Maas op NPO2
In het programma Langs de Maas volgt Huub Stapel de meest verrassende rivier: de Maas. Tijdens zijn reis laat hij de Maas in al haar facetten zien en brengt een bezoek aan wijndomein Vilain XIIII.
KLIK HIER om de uitzending te herbekijken.